БЖ — вдумливе lifestyle-видання

Найстаріший у Києві кінотеатр «Екран» збережуть та спробують відновити його роботу - КМДА

Ксенія Коцан 23 лютого 2021
617

Київський кінотеатр «Екран», якому понад 100 років, не будуть зносити. Міська влада зробить усе можливе для його збереження, відновлення та функціонування, повідомив в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський в етері програми «Київ. Newsroom».

Він заявив, що чутки про те, що кінотеатр знесуть під забудову - це «чергова спроба маніпуляторів чи фахівців», а у міста немає намірів віддавати кінотеатр під забудову висотних будівель чи торговельних центрів.

Також, за словами Мондриївського, оскільки будівля не має архітектурної цінності, проте несе історичну, будь-яка видозміна кінотеатру буде можливою, але з урахуванням потреб містян.

Читайте також: За шведськими поняттями: 7 шведських слів, яких бракує українцям

Кінотеатр «Екран» - один з найстаріших у Києві стаціонарних кінотеатрів, його відкрили у 1911 році. Наразі він є найстарішим у Києві збереженим спеціалізованим приміщенням для показу фільмів. Кінотеатр працював до 2010 року. У 2018 році в будівлі сталася пожежа. Днями в ЗМІ з'явилася інформація про те, що «Екран» знесуть під забудову, оскільки реконструкція будівлі неможлива.

Раніше ми писали про те, що цього року в кінотеатрі «Київська Русь» на вулиці Січових Стрільців розпочнуть капітальний ремонт. Кінотеатр перетворять на мультифункціональний культурний простір, де впровадять новітні технології кінопоказу.

А на Оболоні реставрують фасад кінотеатру «Братислава». Детальніше про те, яким він буде, у нашому матеріалі.

Фото: nashkiev.ua