П'ять українських кінопродюсерів увійшли до нового складу членів Американської кіноакадемії, яка щороку вручає премію «Оскар». Цього року організація запросила приєднатися 529 нових представників кіноіндустрії з усього світу.
Серед запрошених — українські продюсери Олег Кохан, Наталія Лібет, Ольга Бергман, Ігор Савиченко та Володимир Яценко.
Олег Кохан, засновник компанії SOTA Cinema Group, відомий співпрацею з режисерами Кірою Муратовою, Кшиштофом Зануссі та Мирославом Слабошпицьким.
Продюсерки Ольга Бергман і Наталія Лібет є співзасновницями 2Brave Productions та працювали над фільмами «Стоп-Земля» і «Стрічка часу».
Ігор Савиченко продюсував стрічки «Коли падають дерева», «День незалежності» та «Брати. Остання сповідь». Володимир Яценко працював над фільмами «Ти — космос», «Мої думки тихі» та «Відблиск».
Також запрошення до Академії отримали американська документалістка Мішель Мізнер, яка працювала над фільмами «20 днів у Маріуполі» та «2000 метрів до Андріївки», та режисер і продюсер Крейг Рено — брат загиблого в Україні журналіста й документаліста Брента Рено.
До списку нових членів Академії також увійшли актори Джейкоб Елорді, Дженна Ортега, Стівен Фрай, Джон Бернтал і Джош О'Коннор.
Членство в Академії кінематографічних мистецтв і наук дає право голосувати за лауреатів премії «Оскар». Нових учасників обирають за рекомендаціями професійних підрозділів академії та затверджують рішенням ради директорів.









